Dodijeljeno još 123 milijuna eura za projekt ZAŽELI – evo kojih devet gradova je osiguralo bespovratna sredstva

Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike donijelo je ovih dana i šestu po redu odluku o financiranju projekta ZAŽELI kojom su bespovratna sredstva za četvrtu fazu najpopularnijeg EU projekta u zemlji odobrena za još 154 projekta. Dodijeljeno je ukupno 122.296.500 eura. Kao i dosad, najviše odobrenih projekata prijavili su i provodit će civilne udruge i društva Hrvatskog crvenog križa i općine, a među 154 odobrenih projekata tek je 9 iz gradova kojima je odobreno ukupno 7.954.000 eura. 

Podsjetimo, za 4. fazu najpopularnijeg EU projekta u zemlji osigurano je čak 100 milijuna eura, a za razliku od prethodne tri faze, projekt će trajati i do tri godine i na njemu će se, na poslovima pomoći i podrške starim i nemoćnim osobama, moći zapošljavati i muškarci.

Kad je riječ o gradovima, najviše su ovaj put ostvarili Gospić – 1.485.000 eura i Ogulin – 1.440.000 eura. Iznad milijun eura ostvario je još Grad Slatina – 1.039.500 eura. Slijede Zagreb – 960.000 eura, Ploče i Solin sa po 900.000 eura, Orahovica – 510.000 eura, Rijeka – 450.000 i Opuzen koji je za 4. fazu projekta ZAŽELI osigurao 270.000 eura.

U dosadašnjih šest odluka 4. faze projekta ZAŽELI sredstva su odobrena za projekte 50 gradova, a najviše – maksimalnih 1,5 milijun eura, osigurao je Grad Đakovo koji je i u protekle tri faze, uz Slavonski Brod, bio najuspješniji grad u provođenju ovog projekta sa osiguranih 16.118.693 kuna, odnosno 2,1 milijun eura. Vukovar i Otok drugoplasirani su po osiguranom iznosu u 4. fazi, a također su u samom vrhu po povučenim sredstvima u dosadašnje tri faze projekta – Vukovar je osigurao 13.850.350 kuna, a Otok 12.710.072 kuna. Po 1.485.000 za nastavak projekta ZAŽELI, odnosno njegovu 4. fazu, u protekle su četiri odluke osigurali Slavonski Brod, Bjelovar, Belišće, Drniš, Daruvar, Pakrac, Split, Zabok, Garešnica, Đurđevac, Požega, Popovača, Našice i GOspić.

Podsjetimo, najuspješniji gradovi po ostvarenim sredstvima za prve tri faze projekta ZAŽELI su – Slavonski Brod, Đakovo, Bjelovar, Valpovo, Split, Zabok, Vukovar, Našice, Nova Gradiška, Županja, Vinkovci, Otok, Donji MIholjac, Ilok, Novska i Požega. (m.p.d.)

 

Moglo bi vas zanimati

Novi Marof, Bakar, Nin, Duga Resa….Evo koji gradovi najviše izdvajaju za zaštitu okoliša!

Većina gradova povećala izdvajanja za kvalitetu života, prednjači Zlatar – evo koji se...

Besplatan vrtić i javni prijevoz, veće stipendije, potpore za stambeno zbrinjavanje i medicinski...

Najljepši Advent ostvario rekordne rezultate i u Varaždin privukao preko 200 tisuća posjetitelja!...