Vijesti

Dubrovnik: Radovi na Studentskom domu privode se kraju, uskoro će biti spreman i za smještaj zaraženih kao sekundarni objekt

Radovi na novom studentskom domu, koji je predviđen kao sekundarni objekt za smještaj zaraženih koronavirusom, privode se kraju i uskoro će biti spreman za slučaj potrebe. Radove je nedavno obišao dubrovački gradonačelnik Mato Franković u društvu zamjenice Orlande Tokić i ravnatelja Studentskog centra Marka Potrebice.

U suradnji Sveučilišta u Dubrovniku, Studentskog centra, Vodovoda, Libertasa, Sanitata, JVP Dubrovački Vatrogasci, građevinskih tvrtki i agencija za čišćenje, te sugrađana volontera, prostor studentskog doma osposobljen je za prihvat većeg broja zaraženih.

Učinjeni su dodatni napori svih sudionika kako bi se radovi čim prije završili te je tako u 48 sati iskopana, trasirana i asfaltirana pristupna cesta ulaza studentskog doma, a za samo četiri dana dom je spojen na kanalizaciju. Ujedno su, brzom reakcijom firmi za čišćenje s područja Dubrovnika i sugrađana volontera, unutarnji prostori očišćeni i pripremljeni za prihvat korisnika.

Ovaj prostor bit će na raspolaganju za smještaj bolesnika s blagim simptomima i onih koji moraju biti u samoizolaciji, a nemaju gdje.

Također, Vodovod Dubrovnik postavio je 115 metara vodoopskrbnog cjevovoda do zgrade budućeg studentskog doma u Ulici Marka Marojice. U suradnji s drugim izvođačima radova, cjelokupna akcija odrađena je u svega četiri dana, od čega su djelatnici Vodovoda svoj dio posla odradili u dva dana.

-„Ovi radovi su bili nužni kako bi projekt Studentskog doma mogao biti uspješno završen, a sam dom otvoriti vrata u što kraćem roku ukoliko za tim bude potrebe. Stoga smo i radili dan i noć u dvije smjene. Danas ćemo još ispitati cijev te u narednih dan-dva dovršiti izradu priključaka“, rekao je predsjednik Uprave Vodovoda Dubrovnik Lukša Matušić te zahvalio djelatnicima Vodovoda na velikom trudu i naporu kojeg su uložili, posebice jer se sve odvija u okruženju zdravstvene krize.

Vodovod u drugoj fazi ovih radova novopostavljenu cijev od nodularnog lijeva planira spojiti s cjevovodom na Ulici Iva Vojnovića, čime će za dodatno poboljšati uvjeti vodoopskrbe na ovom području. (Grad Dubrovnik)

Moglo bi vas zanimati

Grad Crikvenica svim će umirovljenicima isplatiti novčanu pomoć za Uskrs

Đurđevac do lipnja 2026. dobiva Centar za starije – sigurno mjesto za 122...

Novi Marof: Umirovljenicima i drugim potrebitim kategorijama građana po 40 eura za Uskrs

U Puli otvoren Centar za mlade