Vijesti

Karlovac: Raste Poduzetnička zona Gornje Mekušje, zahuktavaju se investicijski radovi i gospodarske djelatnosti

Poduzetnička zona Gornje Mekušje raste iz dana u dan.
-Posebno drag projekt je to koji osigurava ulaganja i nova radna mjesta – poručio je gradonačelnik Damir Mandić, uz fotografski zapis, u objavi putem facebooka.

Podsjetimo, koncem ožujka 2022. rasprodana je do kraja Poslovna zona Gornje Mekušje: tvrtka iz Svete Nedelje kupila je posljednju od 10 parcela.

– Većina tvrtki ishodila je građevinsku dozvolu, a procjenjuje se da će u slijedećih godinu dana većina tvrtki krenuti s investicijskim radovima i započeti gospodarsku djelatnost. U svojim ponudama tvrtke su najavile zapošljavanje 50-ak osoba s prebivalištem na području Grada Karlovca, a ukupan prihod ostvaren od prodaje iznosi oko 8 milijuna kuna, naveli su tom prilikom iz Grada.

Poduzetnička (Poslovna) zona Gornje Mekušje posljednja je potpuno komunalno opremljena zona u gradskom vlasništvu u kojoj je bilo slobodnog zemljišta za prodaju. Grad namjerava komunalno opremiti i onu na Selcu, koja će se protezati na više od 70 ha, pa krenuti u prodaju zemljišta. (PL/trend.com.hr)

Moglo bi vas zanimati

Opuzen: Blizu 30.000 eura za uređenje i opremanje dječjeg igrališta gradskog parka

Mali Lošinj: Otvorene 51. Osorske večeri – festival koji već pola stoljeća okuplja...

Nin: Osmi ViNin donosi dalmatinske okuse i koncerte, uz vrhunska vina

Mali Lošinj: Uspješno u petom izdanju humano veslali za djecu s teškoćama!