Grad Biograd na moru osigurao je 444.860 kuna za nastavak projekta Zaželi. Kroz projekt „Zaželi BnM“ zaposlit će se devet teško zapošljivih žena koje će kroz idućih 6 mjeseci brinuti o 54 starije osobe na području grada Biograda i mjesta Tkon na otoku Pašmanu.
‘Takvih osoba u potrebi u gradu Biogradu je 48, dok je preostalih šest u Tkonu. Pružanje usluga ciljanim skupinama, koje su uglavnom pomoć pri nabavci namirnica, održavanja domaćinstva, pratnja do nekih institucija i slično, a najbitnije je saznanje da ih netko razumije i da nisu same.
Novozaposlene žena raditi će puno radno vrijeme i to pet dana u tjednu, te voditi evidenciju o urađenim aktivnostima. To su samo neke od predviđenih zadaća, a kako će to točno zaživjeti u praksi vidjeti će se uskoro’, istaknuto je prilikom predstavljanja projekta. (m.p.d.)


