Aktualno

Đurđevac: Utrostručena sredstva za poduzetnike – za potpore osigurano preko 90 tisuća eura

Grad Đurđevac i u ovoj godini nastavlja s kontinuiranim osiguravanjem sredstava za potpore u razvoju poduzetništva, a nastavljaju i s povećanjem sredstava za potpore i ostale projekte kojima potiču gospodarski rast. U proračunu su za poduzetnike ove godine osigurali preko 90 tisuća eura, trostruko više nego prošle godine kada je poduzetnicima isplaćeno 26,5 tisuća eura. U 2021. isplaćeno im je, pak, oko 400 tisuća kuna, a 2020. 200 tisuća kuna.

Program mjera poticanja razvoja poduzetništva sadrži 20 mjera za stvaranje povoljnog poduzetničkog okruženja, djelovanje poduzetnika, razvijanje poduzetničke klime i osiguravanje preduvjeta za razvoj poduzetničkih aktivnosti na području Grada Đurđevca. Potpore male vrijednosti dodjeljuju se iz Proračuna Grada Đurđevca kao bespovratna novčana sredstva u obliku subvencija.

-Ovim mjerama želimo male proizvođače potaknuti na daljnju proizvodnju te vidimo pozitivne trendove u ovoj grani jer svake godine imamo sve više zahtjeva. Najkorištenije mjere su i dalje za nabavu i ugradnju novih strojeva i opreme. Pozivam sve poduzetnike da iskoriste ove mjere i unaprijede svoje poslovanje i proizvodnju – rekao je gradonačelnik Hrvoje Janči.

Inače, Grad Đurđevac je, pokazuju naše proračunske analize, među gradovima koji su posljednjih godina najviše povećali izdvajanja za potpore poduzetnicima i obrtnicima – sredstva za poduzetnike povećali za za preko 130 posto, a za obrtnike za čak osam puta! Osim toga, uveli su i niz mjera kojima privlače investitore, među ostalim poduzetnike u svojoj Poduzetničkoj zoni A-sjever u potpunosti oslobađaju plaćanja komunalne naknade i doprinosa u prvih pet godina poslovanja ako je riječ o proizvodnim djelatnostima. Uz to, Grad poduzetnicima nudi zemljište u poduzetničkoj zoni za kunu po metru kvadratnom, te gotove projektirane tipske hale s građevinskom dozvolom. Tri investitora već su kupila zemljište u zoni, a za hale su interes prijavila dva poduzetnika.(m.p.d.)

Moglo bi vas zanimati

‘Sisak je naš dom’ – mladima do 10.000 eura potpore za kupnju ili...

Slunj u vrhu po ulaganju u predškolski sustav: Mjesto u vrtiću osigurano za...

Sveta Nedelja uvela ‘baka-djed servis’ i novčane naknade za nezaposlene roditelje troje i...

Ivanić-Grad u velikom investicijskom ciklusu ulaganja u obrazovanje: Sredstvima iz NPOO-a dogradit će...