Vijesti

Koprivnica: COOR Podravsko sunce dobio Dijamantni status Ekoškole

Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Podravsko sunce Koprivnica podizanjem Zelene eko zastave, simbolično je prošlog tjedna proslavio unapređenje ustanove u viši status Ekoškole.

Naime, COOR je zbog izvanrednih postignuća u obrazovanju za održivi razvoj i kontinuirano poboljšavanje održivog učinka škole, kao i šire zajednice, dobio Dijamantni status škole.

Uz mnogobrojne polaznike škole, njihove roditelje, zaposlenike, ravnateljice i ravnatelje osnovnih škola, svečanosti su, kojoj je domaćin bila ravnateljica Radmila Popović, uime Grada Koprivnice prisustvovali saborski zastupnik i gradonačelnik Mišel Jakšić i njegova zamjenica Ksenija Ostriž te uime tvrtke Komunalac predsjednica Uprave Nataša Tetec i članica Uprave Dubravka Horvat.

Za Podravsko sunce 2023. godina je godina važnih obljetnica – 60 godina od osnivanja prvog posebnog razrednog odjela, 20 godina rada Centra te 15 godina provođenja međunarodnog projekta Ekoškola.

Isto tako, u sklopu natječaja „Čuvajmo svoj dom od malih nogu! Ekoškole i Procter&Gamble za očuvanje bioraznolikosti“, predstavljen je projekt uređenja okoliša i voćnjaka oko škole. Uređene su kućice za pčele, posađene biljke pogodne za pčele (sljez, kamilica, lavanda, neven), postavljene su metalne pločice s nazivima biljaka, informacijsko-edukacijska ploča o dudu, kao i komposter. (Grad Koprivnica)

Moglo bi vas zanimati

Osijek: Panonian Challenge pozicionira grad visoko na europskoj karti ekstremnih sportova

Karlovac: Ove godine vrtiće upisuje 390 novih vrtićanaca, 41 više nego lani

Donji Miholjac: Grad za utakmice Vatrenih produljio radno vrijeme ugostiteljskim objektima

Cres: Potpisani ugovori za projekt „Izgradnja vatrogasnog doma“, ukupno vrijedni preko 2.35 milijuna...