Vijesti

Samobor: Zahuktali radovi na dva vrtića, završetkom se otvaraju mjesta za preko 150 polaznika

U tijeku su radovi na dogradnji DV Izvor u Samoboru.

Po završetku zahvata osigurat će se više od 104 novih mjesta u vrtiću za ukupno 6 dodatnih dječjih grupa – 4 vrtićke te 2 jasličke grupe polaznika.

DV će imati natkrivenu terasu s vanjskim prostorom dnevnog boravka i izlazom na dvorište, planirana je i izgradnja polivalentne dvorane, a vrijednost projekta iznosi 3.090.134 eura.

Prijavom projekta na Poziv za dodjelu bespovratnih sredstava Izgradnja, dogradnja rekonstrukcija i opremanje predškolskih ustanova Ministarstva znanosti i obrazovanja iz NPOO-a, Grad je bespovratno ostvario sredstva u iznosu od 974.716 eura.

-Svi trenutno radovi izvode se sukladno zadanim terminskim rokovima- izvijestila je gradonačelnica Petra Škrobot u objavi putem facebooka.

Podsjetimo, usporedno s vrtićem Izvor,  zahuktali su radovi i na izgradnji novog vrtića u Molvicama. Vrijednost radova na ovom vrtiću iznosi 1.749.494,83 eura, a iz EU fondova dobiveno je 487.390,49 eura. Samobor se odlučio za gradnju ekološki prihvatljivog montažnog objekta.

-Izgradnjom novog vrtića i dogradnjom postojećeg riješit ćemo dugogodišnji problem nedostatka vrtićkih kapaciteta u našem gradu. Ulaganje u odgoj i obrazovanje jedan je od naših prioriteta, jer kvalitetan i dostupan sustav brige o djeci rane i predškolske dobi od iznimne je važnosti za razvoj djeteta, ali i neophodna usluga za zaposlene roditelje. Iznimno mi je drago da smo za ove projekte vrijedne oko 5 milijuna eura, osigurali novac u proračunu, ali i značajna sredstva dobili iz fondova EU te da krećemo s realizacijom. Završetkom radova na oba vrtića, osigurat će se više od 150 novih mjesta za naše mališane- naglasila je gradonačelnica. (PL)

Moglo bi vas zanimati

Ivanec: Krenula realizacija projekata odobrenih Participativnim proračunom

Novi Vinodolski: Kreće izgradnja novog vatrogasnog doma

Otvorena obnovljena prometnica Zlatar – Lovrečan vrijedna gotovo 700.000 eura

Za novi kardiološki ultrazvuk Grad Opatija izdvojio 20.000 eura