Vijesti

Grubišno Polje: Stipendijski ugovori za 3 studenta i 5 srednjoškolaca, mjesečno po 150 i 100 eura

Grubišnopoljski gradonačelnik Zlatko Mađeruh je s troje studenata i petero srednjoškolaca koji se školuju za deficitarna zanimanja potpisao ugovore o stipendiranju. Naime, Grad Grubišno Polje već više od dva desetljeća osigurava studentske stipendije, dok je 2018. godine uveo i stipendiranje učenika srednjih škola, koji se školuju za deficitarna zanimanja.

Studentska stipendija iznosi 150 eura i veća je za 17,5 eura u odnosu na dosadašnje, dok učenička iznosi 100 eura i u odnosu na dosadašnje veća je za oko 20 eura.

Učeničke stipendije su nepovratne ukoliko korisnik uredno i u roku završi svoje srednjoškolsko obrazovanje i ne promjeni mjesto prebivališta, dok su studentske nepovratne ukoliko student ostvari uspjeh prosjeka većeg od 4,5 i dvije godine nakon diplome ima prebivalište na području grada.

Tako Grad u konačnici s novih troje stipendira 11 studenata, te s novih petero ukupno 14 srednjoškolaca deficitarnih zanimanja, za što je u proračunu Grada rezervirano 43.750 eura.

Osim gradonačelnika Zlatka Mađeruha, čestitke novim stipendistima i njihovim roditeljima, koji su supotpisnici ugovora, uputila je i predsjednica povjerenstva za dodjelu stipendija i pročelnica gradskog Upravnog odjela za financije Jasminka Meheš… (Grad Grubišno Polje)

Moglo bi vas zanimati

Đurđevac: Projektira se 6 zgrada sa POS stanovima – svi koji su se...

Samobor: Izgrađen novi vrtić u Perivoju, u svibnju otvara vrata za 116 djece

Ivanec: Do 2.000 eura potpore za skladištenje oborinskih voda, u tijeku Javni poziv

Grubišno Polje: Gradonačelnik s učenicima i vrtićancima obilježio Dan planeta Zemlje