Vijesti

Mali Lošinj: Kreće rekonstrukcija Vele rive

Županijska lučka uprava Mali Lošinj kreće s dugo iščekivanom sanacijom Vele rive, koja će se odvijati u dvije faze. Radovi prve faze, koja uključuje podmorske zahvate, započet će 10. listopada ove godine i trajat će osam mjeseci. Zbog opsežnosti radova, zona će biti ograđena, a uspostavit će se privremena regulacija prometa u smjeru Rive lošinjskih kapetana.
Tijekom radova, pristup će biti omogućen dostavnim vozilima unutar dozvoljenog vremena, stanovnicima s garažama ili parkirnim mjestima na vlastitim parcelama, osobama s poteškoćama u kretanju te vozilima s posebnim dozvolama (primjerice, za dovoz ogrijeva ili izvođenje građevinskih radova). Kontejneri za komunalni i odvojeni otpad bit će privremeno premješteni na drugu lokaciju.
Druga faza, koja se odnosi na popločenje i uređenje rive, započet će u jesen 2025. Paralelno s time, Grad Mali Lošinj provodit će radove na oborinskoj odvodnji i uređenju površina duž cijele rive. Ukupni završetak radova planiran je za travanj 2026. godine.
Korisnici poslovnih prostora u zahvaćenom području već su obaviješteni o detaljima projekta na sastanku održanom prije početka radova. (Grad Mali Lošinj)
Moglo bi vas zanimati

Poreč: Počinje obnova pročelja Talijanske osnovne škole „Bernardo Parentin“ – potpisan sporazum vrijedan...

Mursko Središće odgovorilo na interes ulagača – širi se Gospodarska zona Brezje

Benkovac ponovno središte alternativne scene: 15. Vlajternativa uz kultne Oi Polloi i Brkove,...

Rovinj: Gradnja lukobrana vrijednog osam milijuna eura napreduje prema planu, kreće druga faza...