Petrinja: Grad se uključio u obnovu obiteljske kuće izgorjele u požaru

Gradonačelnik Petrinje Darinko Dumbović posjetio je obitelj Ružice Kovačević kojima je u subotu, 29. srpnja 2017.g., požar uništio obiteljski dom, te im obećao pomoć i podršku Grada.

‘Pokušat ćemo napraviti sve što budemo mogli kao Grad Petrinja i ja kao gradonačelnik. Ono što vidim danas ovdje je stvarno jedna ljudska tragedija,uništena je skoro cijela kuća, od nje nema ništa. Ovdje se radi o jednoj strašnoj šteti koja je teška za budućnost ove gospođe i njezine djece. Mislim da se moramo svi zajedno angažirati te bi bilo dobro da se uključe i pomognu svi koji su u mogućnosti i svi oni koji su u situaciji da ovakve stvari vide samo na portalima i u medijima. Grad Petrinja će dati maksimalno sve, uključit ćemo javne radove da ovo očistimo, angažirat ćemo komunalno poduzeće i ono što sad mogu reći da ćemo sigurno osigurati za građevinski materijal najmanje 20.000 kuna. Znači, to je sad start uz rad i da potaknemo i ostale da ova obitelj ovdje nije sama’, rekao je gradonačelnik Dumbović.

Nesreća se dogodila u subotu kad je prilikom montiranja i provjere plinske boce, planula vatra koja je sa peći prešla na cijev i zapalila cijelu bocu.

Moglo bi vas zanimati

Samobor: Izgrađen novi vrtić u Perivoju, u svibnju otvara vrata za 116 djece

Ivanec: Do 2.000 eura potpore za skladištenje oborinskih voda, u tijeku Javni poziv

Grubišno Polje: Gradonačelnik s učenicima i vrtićancima obilježio Dan planeta Zemlje

Ivanec nastavlja s potporama za rješavanje stambenog pitanja i energetsku učinkovitost obiteljskih kuća