Vijesti

Kreće prva faza uvođenja besplatnog prijevoza u Jastrebarskom

Od iduće godine građani Jastrebarskog vozit će se besplatno na području grada i nizinskih naselja i to električnim autobusima. Riječ je o prvoj fazi uvođenja lokalnog javnog prijevoza, koji će omogućiti lakše i brže kretanje po gradu. U drugoj fazi, projekt se širi na sva naselja, uključujući i brdska područja.
Bilo je o tome riječi na konferenciji za javnost na kojoj je gradonačelnik Zvonimir Novosel istaknuo kako je dobra povezanost ključna za podizanje kvalitete života u svim naseljima.
Predsjednik Gradskog vijeća Velimir Kokot dodao je kako je riječ o pozivu koji uključuje dodjelu bespovratnih sredstava unaprijed određenim prijaviteljima, među kojima je i Jastrebarsko. “Europski projekti poput ovog osmišljeni su upravo s ciljem poboljšanja svakodnevnog života građana. Drago mi je što Grad Jastrebarsko to prepoznaje i koristi prilike koje nam se nude”, dodao je Kokot.
Uslugu prijevoza vršit će Ceste Jastrebarsko, slijedom ugovora s Gradom, a njihovi djelatnici već prolaze obuku. Prvi se autobusi na jaskanskim ulicama očekuju na proljeće. (Grad Jastrebarsko)
Moglo bi vas zanimati

Dugo Selo nastavlja financirati udžbenike svojim srednjoškolcima

Crikvenica obilježava 135 godina jedne od najstarijih meteoroloških postaja u Hrvatskoj

Varaždinske Toplice: Nastavljaju se ulaganja u prometnu i komunalnu infrastrukturu

Varaždinske Toplice domaćin 23. moto susreta Aqua Bikersa – dva dana rocka, druženja...