Vijesti

Ploče nastavljaju uređivati plažu Portina: Nakon nove opreme stižu murali, za treću fazu osigurano još

Plaža Portina u Pločama uskoro će dobiti novo umjetničko ruho. Kako je na svom Facebook profilu objavio gradonačelnik, u tijeku je oslikavanje zida koje izvodi umjetnički kolektiv Graffiti Na Gradele, čiji su murali već postali prepoznatljiv dio vizure grada zahvaljujući oslikavanju zgrade suda, zgrade u Ulici Vladimira Nazora 19 i promatračnice na Baćinskim jezerima.

Riječ je o nastavku uređenja jedne od gradskih plaža koje se provodi kroz više faza. U prvoj fazi saniran je obalni pojas, dok su početkom ove godine, u sklopu druge faze, postavljeni decking, suncobrani, novi tuš, kabina za presvlačenje i koševi za otpad, uz manje zahvate na sanaciji zida i uređenju okoliša.

Grad je za prve dvije faze projekta, putem uspješnih prijava na javne pozive Ministarstva mora, prometa i infrastrukture, osigurao po 50.000 eura sufinanciranja, dok je za nastavak projekta u ovoj godini odobreno dodatnih 70.000 eura za treću fazu uređenja plaže.

Dok se očekuje nastavak građevinskih radova, Grad je odlučio prostoru dati i dodatnu vizualnu vrijednost kroz umjetničko oslikavanje.

– Često upravo sitnice naprave najveću razliku. Uređen zid, boja, motiv, malo kreativnosti i dobre energije mogu prostor učiniti ugodnijim, življim i bližim ljudima koji ga svakodnevno koriste – poručio je gradonačelnik.

Istaknuo je kako Portina nije samo još jedan infrastrukturni projekt, nego prostor koji svakodnevno koriste građani, obitelji, djeca, mladi i brojni gosti te da svako novo ulaganje doprinosi kvaliteti života u Pločama.

– Korak po korak nastavljamo uređivati javne prostore i stvarati sadržaje koji naš grad čine ljepšim, ugodnijim i boljim mjestom za život – zaključio je gradonačelnik. (m.p.d.)

Moglo bi vas zanimati

Rovinj: Gradnja lukobrana vrijednog osam milijuna eura napreduje prema planu, kreće druga faza...

Novalja domaćin velikog finala: Borba za košarkaški naslov PRO 3×3 Toura

Velika Gorica: U Mičevec ponovno stižu najbrži studentski bolidi svijeta!

Novi Marof: Za 38 programa udruga odobreno 86,1 tisuća eura