Grad Krk priprema novi model potpore za energetsku obnovu višestambenih zgrada. Prema odluci koja će se izraditi, zgradama s više od četiri stana Grad bi dodjeljivao po 15 tisuća eura ako s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost sklope ugovor o energetskoj obnovi.
Najavljena su i nova ulaganja u Sportski centar Josip Uravić Pepi. Tvrtka Orking izradit će projektnu dokumentaciju za tri malonogometna igrališta i jedno pomoćno igralište, sva s umjetnom travom i zaštitnim mrežama. Za dokumentaciju malonogometnih terena izdvojit će se 6.400 eura, a za pomoćno igralište 6.000 eura, bez PDV-a. Prihvaćena je i ponuda vrijedna 4.000 eura za izradu troškovnika druge faze, kojom bi se dovršila gradnja boćališta u sklopu sportsko-rekreacijskog centra.
Grad razmatra i proširenje plažne površine s vanjske strane lukobrana luke Krk. Tvrtka Rijekaprojekt izradit će dvije varijante idejnog rješenja, za što je prihvaćena ponuda od 6.500 eura bez PDV-a.
Korak prema sigurnijem prometu napravljen je u Bajčićima i Nenadićima. Nakon što je Grad prihvatio peticiju stanovnika, tvrtki 4 F – PROJEKT povjerena je izrada prometnog elaborata za lokalnu cestu LC 58085 i raskrižje Bajčići – Nenadići. Plan obuhvaća uređenje prometa, novu signalizaciju i postavljanje uspornika na četiri lokacije, a dokumentacija će stajati 2.800 eura bez PDV-a.

Za okoliš novoizgrađenog dječjeg vrtića u Vrhu izradit će se projektno rješenje i troškovnik dodatnih radova. Posao vrijedan 3.000 eura bez PDV-a povjeren je tvrtki Hidroinženjering.
Bike park na Lunti u međuvremenu je uređen i spreman za korištenje. Za uređenje i održavanje njegova okoliša prihvaćena je ponuda obrta Danijel Marin u iznosu od 600 eura bez PDV-a.
Turistička zajednica dobila je suglasnost za organizaciju jubilarnih 20. Dana smokava, koji će se održati od 28. do 30. kolovoza. Program će obuhvatiti štandove i radionice uz Veli park, stručna predavanja u Maloj i Velikoj vijećnici te glazbena događanja. Gradska limena glazba nastupit će 28. kolovoza na Veloj placi, a grupa Vatra dan poslije na Trgu Kamplin.
Na kolegiju je također objavljeno da su završeni natječaji za dva radna mjesta u gradskom upravnom odjelu. Na neodređeno vrijeme primljene su više stručne suradnice za pravne poslove te za investicije i razvoj. (Grad Krk, V.H.)


