Vijesti

Beli Manastir: Projektom ‘Zaželi’ vrijednim preko 9,7 milijuna kuna zaposleno 60 žena koje brinu za 500 korisnika

Na području Belog Manastira 17. siječnja 2019. godine pokrenut je projekt ‘ZAŽELI pomoć u kući’ s ciljem osnaživanja i aktiviranja žena na tržištu rada, ali i poboljšanju kvalitete života krajnje korisnike kojima zaposlene žene pomažu.

Do sada je zaposleno 60 žena koje su do danas pomogle i do 500 korisnika. Žene potrebitima pomažu obavljajući poslove pomoći u održavanju čistoće unutrašnjosti stambenih prostora i okućnice, dostavi namirnica i lijekova, plaćanju računa, pomoći pri kretanju, ustajanju i sjedanju te oblačenju i održavanju osobne higijene. Pomoćnice krajnjim korisnicima također pružaju podršku kroz razgovore i druženje i uključivanjem u društvo pratnjom i pomoći na raznim društvenim aktivnostima.

– Ne samo što se kroz projekt Zaželi pomoglo krajnjim korisnicima, u vidu životnih potreba pa i kućanskih potrepština, nego je važno i to što su žene koje su dugi niz godina bile nezaposlene, neke i više od 10 godina, sada napokon dobile svrhu. Često se ne priča o toj strani projekta Zaželi, no te žene doživjele su velike životne promjene, na osobnoj razini i onoj ljudskoj, socijalnoj u sklopu kojeg se uključuju u život u zajednici – otkriva nam voditeljica projekta i ravnateljica Baranjske razvojne agencije Grada Belog Manastira Bogdanka Čudić Vilić.

Vrijednost projekta je 9.763.855,19 kuna, a nositelj projekta je Gradsko društvo Crvenog križa. Partneri su: Grad Beli Manastir, Općina Petlovac, Općina Popovac, HZZ Regionalni ured Osijek i Centar za socijalnu skrb Beli Manastir.

Predviđeno trajanje projekta je 30 mjeseci, što znači do srpnja iduće godine. (P.B.)

Moglo bi vas zanimati

Valpovo osnovnoškolcima dodjeljuje po 40 eura za školske potrepštine

Potpisan ugovor o korekciji plaća u splitskim gradskim vrtićima

Ploče: Završeno asfaltiranje pristupne ceste u PZ Vranjak 1

Đurđevac: Nova upravna zgrada komunalnih tvrtki donijela građanima jednostavnije i kvalitetnije usluge na...