Vijesti

Kutina: Uređeno dječje igralište na Trgu dr. Franje Tuđmana

Unatoč i usprkos ljetnim sparinama, dovršen je projekt proširenja i opremanja dječjeg igrališta na trgu dr. Franje Tuđmana.

Izvršeni su pripremni radovi, postavljanje igrališne i urbane opreme, postavljanje lijevane gumene antitraumatske podloge. Igralište je nadopunjeno spravama za predškolsku i mlađu školsku djecu (trostruka klackalica, penjalica mreža, njihalica na jednoj opruzi, tobogan slonić, edukativni pano, vrtuljak) kako bi se ostvarilo okruženje za igru zanimljivu i dostupnu svim dobnim skupinama.

Ukupna vrijednost svih izvedenih radova u koju su uključeni pripremni radovi, nabava igrališne i urbane opreme, postavljenje podloge na dječje igralište iznosi 195.000 kuna. Naravno, vrijednost obavljena posla nije u ovom slučaju, kada su u pitanju najmlađi, nije samo novčana.

-Kako bi najmlađi sugrađani mogli uživati u bezbrižnoj igri uređeno je još jedno igralište u našem gradu. Novim spravama htjeli smo potaknuti igru i najbolje iskoristiti prostor na našem Trgu. U kratkom roku prošireno je postojeće igralište na površini od 100 m2 i postavljene su nove sprave za naše najmlađe – rekao je gradonačelnik Grada Kutine, Zlatko Babić.

Da u Kutini brinu o budućnosti grada, pa onda normalno i najmanjima, pokazuje i da je Kutina zahvaljujući izdvajanjima i ulaganjima u obrazovanje, u našem prošlogodišnjem izboru za najbolji grad ušla u samo finale borbe za titulu najboljeg grada na području obrazovanja i demografije, a naše veliko istraživanje pokazalo je i da su među gradovima koji su najviše izdvojili za sufinanciranje školskog pribora učenicima. Roditeljima su, naime, na početku školske godine olakšali financijski đački uteg sa 1,3 milijun kuna. (PL/Grad Kutina)

Moglo bi vas zanimati

Našice: Županija odobrila dodatna sredstva za NK Šipovac, igrači će dobiti opremljen i...

Čak 68 događanja u programu ovogodišnjeg izdanja Solinskog kulturnog ljeta, evo što sve...

Bjelovar: U završnoj fazi radovi na novom sportsko-rekreacijskom parku

Novigradske plaže i dalje među najčišćima, svi uzorci mora ocijenjeni izvrsnima