Vijesti

Donji Miholjac: Priprema se izgradnja nove tržnice, projekt procijenjen na 10 milijuna kuna

Donji Miholjac u čitavom nizu novih infrastrukturnih zahvata trebao bi ubrzo dodati još jedan.
-Idejni projekt nove tržnice napravljen je prije nešto manje od godinu dana. S izradom glavnog projekta krenulo se prije nekoliko mjeseci i njegova izrada je pri kraju- otkrio nam je nedavno Goran Aladić, gradonačelnik Donjeg Miholjca.
Donjomiholjačka gradska tržnica će se nalaziti na mjestu postojeće s tim što će čitavi plato ispred postojeće tržnice biti natkriven i zatvoren, pojašnjava.  U sadašnjem natkrivenom dijelu tržnice nalazile bi se, prema projektu, specijalizirane prodavaonice ribe, mliječnih proizvoda, mesnica te sanitarni čvor, dok bi u novom dijelu bili postavljeni pomični štandovi koji bi se po potrebi mogli skloniti ako bi se u tom prostoru održavale određene manifestacije, a također bi postojao prostor za caffe bar, pekarnicu i nekoliko manjih butika.
Procijenjena vrijednost radova iznosi oko 10 milijuna kuna.

Već dugo godina četvrtkom i subotom u Naselju Tržnica, u Donjem Miholjcu, radi gradska tržnica. Sastoji se od otvorenog, natkrivenog i zatvorenog dijela. U zatvorenom dijelu tržnice smještene su klupe i štandovi za prodaju prehrambenih i poljoprivrednih proizvoda, mliječnih proizvoda i jaja. U natkrivenom dijelu tržnice smještene su betonske klupe za prodaju prehrambenih poljoprivrednih proizvoda i cvijeća. Otvoreni dio tržnice obuhvaća prostor javne površine za smještaj štandova, polica te prodaju robe s tla.

Kroz godine gradska se tržnica uređivala, asfaltirala, postavljene su nove klupe i štandovi. Prostor tržnice postao je i mjesto održavanja Uskrsnog i Miholjačkog sajma.

Unatoč redovitom tekućem i povremenom investicijskom održavanju, tržnica vapi za obnovom, pa je Grad prije nekoliko godina počeo s novim planom obnove tržnice i izradom projektne dokumentacije za potpunu modernizaciju s novim sadržajima.

Kompletnom uređenju gradske tržnice pristupit će se čim bude gotova potrebna dokumentacija i osigurana financijska sredstva.

-Donji Miholjac i naši građani će ovim krupnim i važnim projektom dobiti još jedan funkcionalan i vrijedan prostor.- tvrdi gradonačelnik Aladić. (Grad Donji Miholjac/www.glas-slavonije.hr )
Moglo bi vas zanimati

Zadar dobio spektakularno košarkaško igralište koje potpisuje autor poznat po projektima za LeBrona...

Vinkovci: Četiri dana antičke povijesti, rimskog sajma, gastronomije, radionica i koncerata

Sisak: Dar Grada školarcima – besplatno uživali u plovidbi brodom „Juran i Sofija“

Vukovar na jesen dobiva novi i moderan studentski restoran!