Aktualno

Drugi najuspješniji rezultat 2. kruga izbora ostvario je novi gradonačelnik Donjeg Miholjca: Za Dražena Trcovića glasalo 68 posto birača

Nakon dva neuspjela pokušaja na lokalnim izborima 2017. i 2021., HDZ-ov Dražen Trcović na nedjeljnim je lokalnim izborima uspio. Uvjerljivo je pobijedio dosadašnjeg gradonačelnika Gorana Aladića i postao novi gradonačelnik Donjeg Miholjca. Za Trcovića je glasalo 1.824 birača, više nego dvostruko više nego što ih je podržalo dosadašnjega, a 68 posto glasova, koliko je ostvario, drugi je najbolji rezultat drugog kruga ovih lokalnih izbora.

‘Realizacija, a ne priče’ slogan je pod kojim je u ove izbore ušao ovaj inženjer građevinarstva koji je dosad bio zaposlen kao voditelj ispostave Hrvatskih voda.

Predstavljajući svoj program kao prioritete je istaknuo obnovu centra Donjeg Miholjca i kino dvorane, vraćanje dvorca u gradsko vlasništvo, te odavanje dužne počasti hrvatskim braniteljima imenovanjem Trga ili Parka hrvatskih branitelja. U planu je, kako piše Radio Donji Miholjac,  uređenje gradskih perivoja, izletišta, obnova oronulih pročelja zgrada, obnova ulica i javne rasvjete te izgradnja pješačkih i biciklističkih staza koje će povezati grad s prigradskim naseljima.

– Posebnu pozornost, najavio je, usmjerit će  na razvoj sportskih sadržaja, te prometnu infrastrukturu i prostore za društveno djelovanje u prigradskim naseljima. Jedna od najvažnijih zadaća biti će poticanje razvoja, poduzetništva, obrtništva i poljoprivrede kako bi se zaposlio što veći broj građana.

U svemu tome Dražen Trcović očekuje kvalitetnu suradnju sa županijom i Vladom RH u što ne treba sumnjati s obzirom da dolazi iz vladajuće stranke te da je ministar Anušić već  poručio kako će ‘s Draženom Trcovićem na čelu grada krenuti u projekte i njihovu realizaciju’ te da je Gradu, u dosadašnjem sazivu, nedostajalo inicijative ne tom planu.  (m.p.d.)

Moglo bi vas zanimati

Osijek među vodećima po ulaganjima u pročelja i dizala u stambenim zgradama, osigurano...

Nova Gradiška 17. svibnja na prijevremenim izborima ponovo bira gradonačelnika

Donji Miholjac pokreće uslugu besplatnog prijevoza za onkološke bolesnike na terapiju u KBC...

Đurđevac: Projektira se 6 zgrada sa POS stanovima – svi koji su se...