Aktualno

Gradonačelnik Dubrovnika Mato Franković izabran u predsjedništvo Organizacije gradova svjetske baštine (OWHC)

Na redovnoj izbornoj skupštini Organizacije gradova svjetske baštine (OWHC), održanoj u španjolskom gradu Córdobi, gradonačelnik Grada Dubrovnika Mato Franković izabran je u predsjedništvo (8 članova) navedene organizacije. Za predsjednika je izabran gradonačelnik Québeca Bruno Marchand.

U okviru izborne skupštine održani su paneli i radionice čije su teme bile održivo upravljanje gradovima svjetske povijesne baštine, priuštivo stanovanje i mobilnost.

Osim gradonačelnika Frankovića, panele su održale i Ivana Brnin, pročelnica Upravnog odjela za poslove gradonačelnika nadležna za međunarodnu suradnju te Mihaela Skurić, ravnateljica Zavoda za obnovu Dubrovnika.

Organizacija gradova svjetske baštine partnerska je organizacija UNESCO-a, osnovana 8. rujna 1993. godine u Maroku. Okuplja 215 gradova u kojima se nalaze mjesta uvrštena na UNESCO-ov popis svjetske baštine.

Od gradova članova, sedam se nalazi u Africi, 38 u Latinskoj Americi, 20 u Aziji i na Pacifiku, 125 u Europi i Sjevernoj Americi i 25 u arapskim državama. (Grad Dubrovnik)

Moglo bi vas zanimati

Dan nakon preuzimanja dužnosti gradonačelnika Nove Gradiške Vinko Grgić dao ostavku: ‘Odlazim iz...

Prijevoz bez voznog reda i fiksnih linija: Benkovac razmatra uvođenje usluge prijevoza na...

Među top 10 po izdvajanju za poduzetnike: Split nakon rekordne godine dodatno jača...

Osijek dobiva svoj prvi zatvoreni olimpijski bazen – uskoro kreće natječaj