Grad Bjelovar i dalje radi na velikim projektima koji su od iznimne važnosti za građane. Među njima je i projekt izgradnje nove zgrade Dječjega vrtića Bjelovar u naselju Gudovac.
Radovi na vrtiću, koji će imati tri odgojne skupine i primiti oko 60-oro djece, privode se kraju, radi čega je proveden i natječaj za zapošljavanje u Dječjem vrtiću Bjelovar. Bit će to, nakon punih 40 godina, prvi novoizgrađeni dječji vrtić u Bjelovaru.
Kako bi se uvjerili da sve ide prema planu, gradonačelnik Grada Bjelovara Dario Hrebak, u pratnji suradnika i ravnateljice Dječjega vrtića Bjelovar Anne Lauš, obići će gradilište budućega vrtića u Gudovcu u petak, 26. veljače 2021. u 10 sati.
Podsjetimo, riječ je o projektu za koji je odobreno sufinanciranje iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj, a koji je Grad prijavio na natječaj Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju.
Dodijeljeno je 6.308.804,31 kn, a čitav projekt gradnje i opremanja stajat će oko 8 milijuna kuna. (Grad Bjelovar, V.H.)


