Nastavljamo s ulaganjima u očuvanje i razvoj kulturne i turističke baštine, izvijestili su iz Grada Čabra.
U Lokvama je s Primorsko-goranskom županijom potpisan ugovor o sufinanciranju projekta „Uređenje i opremanje galerijskog i posjetiteljskog prostora u Dvorcu Petra Zrinskog u Čabru“, kojim je Gradu odobreno 35.000 eura bespovratnih sredstava.
Projekt će omogućiti uređenje i opremanje galerijskog i posjetiteljskog dijela prostora koji do sada nije bio u funkciji, čime će se dodatno unaprijediti uvjeti za održavanje kulturnih događanja, izložbi i prijem posjetitelja te povećati turistička atraktivnost Dvorca Petra Zrinskog – jednog od najvrjednijih spomenika kulturne baštine kraja.
-Zahvaljujemo Primorsko-goranskoj županiji na pruženoj potpori u realizaciji projekata koji doprinose razvoju našega grada, u nadi povećanja sredstava u narednim godinama kako bi mogli ostvariti sve ono planirano- poručili su iz Grada. (Grad Čabar)


