Vijesti

Čazma: Kreće isplata božićnica umirovljenicima

Od ponedjeljka, 13. prosinca, u 9 sati počinje isplata božićnica umirovljenicima koji su do kraja studenog podnijeli zahtjev za istu. Zahtjev je podnijelo 283 umirovljenika.
-Isplata će biti u Gradskoj upravi Čazma, Trg Čazmanskog kaptola 13. Krajnji rok za preuzimanje božićnice je 22. prosinca- poručili su iz Grada.

Grad Čazma i ove će godine božićne blagdane uljepšati umirovljenicima s najnižim primanjima, s tim da su dodatno povećali prag za osvarivanje prava na božićnicu. Za razliku od prethodnih godina kad su pravo na božićnicu imali umirovljenici s mirovinama do 1.500 kuna, ove godine će božićnice od 150 kuna dobiti i oni s mirovinama do 2.000 kuna.

Gradonačelnik Čazme, Dinko Pirak, donio je, naime, Odluku o isplati financijske pomoći za umirovljenike povodom Božićnih blagdana.

Kako se navodi, sukladno sredstvima predviđenima Programom javnih potreba u socijalnoj skrbi za 2021. godinu te Odluci o socijalnoj skrbi na području Grada Čazme, pravo na  pomoć ostvaruju umirovljenici sa prebivalištem na području Čazme, ukoliko ostvaruju mjesečnu mirovinu manju od 2.000 kuna.

Iznos jednokratne financijske pomoći, osdnosno Božićnice, po korisniku iznosi 150 kuna.

Pravo na  pomoć lani je ostvarilo dvjestotinjak umirovljenika, također po 150 kuna, no ove godine je cenzus povišen za 500 kuna, u 2020. potpora se dijelila korisnicima s mjesečnom mjirovinom ispod 1.500 kuna. U 2021. u gradskom je proračunu za istu namjenu osigurano je kao i prošle godine- 75.000 kuna.

Rok za podnošenje zahtjeva i potrebne dokumentacije je do 01.12.2021.  Isplata financijske pomoći bit će od 13.12.2021. do 22.12.2021. u Gradskoj upravi.

-Grad Čazma već niz godina pomaže našim najstarijim stanovnicima koji, na žalost, imaju male mirovine. Prvotno smo to činili podjelom poklon paketa i isplatom bonova, a unatrag tri godine na ovaj način. Iznos božićnice od 150 kuna nije prevelik, međutim vjerujem da će svaka kuna dobro doći kako bi građani popunili svoje kućne budžete za nadolazeće blagdane- rekao je gradonačelnik Grada Čazme, Dinko Pirak. (Grad Čazma)

Moglo bi vas zanimati

Split povećava uskrsnice sa 50 na 60 eura

Požega: Umirovljenicima i nezaposlenim braniteljima po 50 eura uskrsnice

Dugo Selo: Povećane uskrsnice – umirovljenicima i osobama s invaliditetom za blagdane po...

Čakovec: Osigurana sredstva – II.osnovna škola na čakovečkom Jugu dobiva nove učionice