Vijesti

Đakovo: Uskoro otvorenje reciklažnog dvorišta “Vitika” vrijedno 3,67 milijuna kuna

Pri samom su kraju radovi na izgradnji drugog đakovačkog reciklažnog dvorišta smještenog tik uz odlagalište miješanog otpada Vitika, na potezu između Đakova i Budrovaca. Suvremeno tehnološki opremljeno i s površinom od 1.500 četvornih metara, drugo đakovačko reciklažno dvorište moći će do trajnog zbrinjavanja otpremom ovlaštenom obrađivaču prihvatiti više od 30 vrsta reciklabilnog, glomaznog i opasnog otpada građana, nastalog isključivo u kućanstvu. Kontinuiranim razvojem komunalne infrastrukture Grad i Univerzal imaju za cilj potaknuti sugrađane na bolju primarnu selekciju otpada i smanjenje količine otpadnog miksa u zelenoj posudi.

Za izgradnju je ovog objekta Grad Đakovo osigurao više od tri milijuna bespovratnih kuna iz Kohezijskog fonda Europske unije (EU), što je 85% svih prihvatljivih troškova projekta. Ugovor je o dodjeli sredstava između Grada i Ministarstva zaštite okoliša za investiciju od ukupno 3,67 milijuna kuna potpisan prošle godine početkom veljače, a Reciklažno dvorište Vitika bit će dovršeno do jeseni. Radi se o uređenom, osvijetljenom i kontroliranom prostoru na kojemu će se, osim različitih tipova otpadnih spremnika, naći i dva radna stroja za osnovnu obradu glomaznog otpada.

Podsjetimo, nakon otvorenja Reciklažnog dvorišta Đakovo u “srcu” grada u Gajevoj 31 u rujnu prošle godine, zbog obveze jedinice lokalne samouprave o uspostavi dva reciklažna dvorišta na području koje premašuje 25.000 stanovnika, preostalo je bilo projektirati, izgraditi i upogoniti još jedno reciklažno dvorište. Za njegovu je lokaciju Grad izabrao Vitiku. (Grad Đakovo)

Moglo bi vas zanimati

U vrtićima u Ivancu i Radovanu otvaraju se dvije nove skupine -nijedno dijete...

Grad Virovitica ustupa zgradu Centru za nestalu i zloostavljanu djecu

Opuzen: Osigurano još 46.000 za uređenje i ozelenjavanje

FIT4NOVi: Novi Vinodolski ponovo središte sporta, rekreacije i zdravog života –