Događanja

Belišće: Uz podršku Grada, Turističke zajednice i drugih sponzora održana 14. “Slaninijada”

U subotu, 18. siječnja 2025. godine, na odmorištu „Drava“ u Bistrincima održana je 14. „Slaninijada“ u organizaciji UŠR „Podravac“ Bistrinci te uz podršku Grada Belišća, Turističke zajednice grada Belišća i drugih sponzora.

U službenom dijelu sudjelovalo je 40 natjecatelja svih dobnih skupina i to ne samo iz Belišća, Valpova, Bistrinaca i okolnih mjesta, već i iz susjedne Madžarske, a bilo je mnoštvo posjetitelja koji su došli na Odmorište i uživali u svemu ponuđenom.

Milan Borić, predsjednik bistrinačkih ribiča, istaknuo je kako ih, kao organizatore, raduje činjenica da je među sudionicima ovog natjecanja sve više mladih.

Članovi ocjenjivačke komisije imali su težak zadatak među natjecateljima odabrati one najbolje. Prvo i drugo mjesto osvojili su sin i otac, Antun i Zdravko Korpar dok je trećeplasirani bio Franjo Kovačević, a nagrađeno je i četvero najmlađih natjecatelja. Nagrade je uručila zamjenica gradonačelnika Ljerka Vučković.

Članice „Babuški“, grupe koja djeluje u sklopu Udruge športskih ribolovaca „Podravac“ Bistrinci i ove su se godine pobrinule da nitko ne ostane gladan i žedan pa su za sve ljubitelje dobre zabave i boravka u prirodi u ponudi imale langošice, kobasice, slaninu, kolače te tople i hladne napitke, dok je Josip Vučetić, ispred udruge „Kotličara“, kuhao grah. Unatoč hladnom vremenu odaziv posjetitelja je bio iznad svih očekivanja a broj natjecatelja najveći do sada. (Grad Belišće)

Moglo bi vas zanimati

Makarska riva postaje izložbeni prostor za čak 200 automobila

Novi Vinodolski odaje glazbenu počast Oliveru Dragojeviću

Šibenik: Basketaški spektakl PRO 3×3 Tour stiže na Poljanu, hvataju se finale i...

Opuzen: Održan prvi Festival seniora pjevača amatera – glazba i emocije obilježili nezaboravnu...