Vijesti

Dugo Selo: Prošlog tjedna posađen drvored javora, a lani 155 stabala i 800 grmova

U Zorićevoj ulici, od kućnog broja 32 do 88, prošli je tjedan posađen drvored i to crvenolisnog i stupastog javora pa će već na proljeće ovaj dio grada ozeleniti. Mlada stabla posadila je vrijedna ekipa DKPC-a.

Podsjećamo, ozelenjivanje urbanih područja konkretna je mjera Grada Dugog Sela u borbi protiv onečišćenja zraka i gubitka biološke raznolikosti te doprinosi tome da gradovi postanu ugodniji za život. Stoga je Grad od 2019.-2022. godine na svom području posadio 303 stabla te 1335 grmova.

Do kraja lanjske godine posađeno je 155 stabala i 800 grmova – drvored klerodendrona na sjevernoj strani Zagrebačke ulice od kućnog broja 22 do 44; kuglastog bagrema na južnoj strani Zagrebačke ulice od kućnog broja 17 do 49; gledičije u Predavčevoj ulici od kućnog broja 2 do 56.

S obzirom na pravila sadnje drveća na javnim površinama, tako će se birati i prihvatljive, nealergene, vrste. Sadnjom stabala i grmolikih biljaka doprinosi se oplemenjivanju zelenih površina koje osiguravaju sklonište, zaštitu od sunca i toplinskih valova te zasjenjuju šetnice u parku i gradske ulice. Na taj se način doprinosi i smanjenju temperature zraka te smanjenju emisija stakleničkog plina CO2. Hortikulturno uređenje će se nastaviti i u sljedećem razdoblju sve kako bi Grad Dugo Selo bio zeleni grad ugodan za život. (dugoselska-kronika.hr)

Moglo bi vas zanimati

Splitska riva nakon 19 godina kreće u obnovu – radovi bi trebali biti...

Slunj i ove godine za 1. Maj velika pozornica u događaju ‘Mostovi plešu...

Osijek među vodećima po ulaganjima u pročelja i dizala u stambenim zgradama, osigurano...

Nova Gradiška 17. svibnja na prijevremenim izborima ponovo bira gradonačelnika