Vijesti

Đurđevac: Senzorna soba Udruge Mali princ dobila i bazen s lopticama

Malo je udruga koje se mogu pohvaliti da svoje terapeutske aktivnosti mogu provoditi u senzornoj sobi. No, zahvaljujući realizaciji programa ”Sretno dijete = sretna obitelj”, u prostorima za rekreaciju đurđevačke Udruge Mali princ uspješno se provode rehabilitacijske i sportske aktivnosti. Štoviše, nedavno su prostorije za rekreaciju nadopunjene bazenom s lopticama i terapijskom  njihaljkom.

– Bazen s lopticama pruža djetetu brojne podražaje – taktilne, zvučne i vizualne, a pogoduje razvoju percepcije, hvata, grube motorike, motoričke kontrole, pa čak i matematičkog logičkog zaključivanja, pojasnila je terapeutkinja Josipa Katalenac.

– Kad je pak u pitanju terapijska njihaljka, mora se reći da ona služi poticanju i jačanju mišićnoga tonusa, za opuštanje i vježbe disanja, za tretiranje poremećaja u spavanju te tretiranju autizma i hiperaktivnosti, ističe terapeutkinja Matea Marić i dodaje da je jako dobro da senzorsku sobu mogu koristiti i naš djeca predškolskog i nižeg školskog uzrasta. (Grad Đurđevac)

Moglo bi vas zanimati

Ivanec: Do 500 eura potpore za sufinanciranje održavanja planinarskih i brdsko-biciklističkih staza

Poreč ulaže u baštinu kao rijetko koji grad u Hrvatskoj – evo što...

Gradsko društvo Crvenog križa Našice među pet najuspješnijih u Hrvatskoj po darivanju krvi

Gradonačelnik Ivanić-Grada traži reviziju sastavnica ITU područja – zahtjev je da Grad bude...