Gospodarstvo

Bjelovar: Dodijeljeno 110.000 eura potpora za razvoj turizma – u tri godine 300 novih kreveta

Grad Bjelovar i Turistička zajednica Bilogora-Bjelovar četvrtu godinu zaredom dodijelili su potpore za razvoj turističke djelatnosti, odnosno za proširenje i obnovu postojećih objekata, kao i proširenje turističke ponude poput sauna, bazena te organizacije događanja.

Na Javni poziv, ukupne vrijednosti u iznosu od 110.000 €, pristiglo šesnaest projekata s područja koje obuhvaća Turistička zajednica te su svi ocijenjeni pozitivno. Prijavljeni su dobili potpore u iznosu od 5 do 15 tisuća eura.

Imamo veliko povećanje dolazaka turista i noćenja na našem području, a jedan od razloga je zasigurno i ovakva pomoć onima koji se odlučuju na bavljenje turističkom djelatnošću. U tri godine na taj smo način dobili oko 300 kreveta više za naše goste, kaže gradonačelnik Dario Hrebak prilikom obilaska kuće za odmor “Antique” u Kobasičarima, čiji je vlasnik Antonio Copak također korisnik potpora u turizmu.

Sve to dobar je temelj i za veliki gradski projekt koji je trenutačno u gradnji. Riječ je, naravno, o Termama Bjelovar – bazenskom kompleksu, koji će zasigurno pridonijeti uzletu bjelovarskoga gospodarstva, a samim time i turizma u našemu kraju. (Grad Bjelovar)

Moglo bi vas zanimati

Krk: U staroj gradskoj jezgri uskoro se otvaraju Tritonovi zlatni dvori – mali...

Ozalj: Za uređenje dječjeg parka i senzornog kutka odobreno 40 tisuća eura

Rovinj dobio prvi urbani pčelinjak

Čakovec: Dva dječja igrališta dobivaju nova, moderna igrala, mijenja se izgled središta grada