Vijesti

I Stari grad Ozalj među dobitnicima Googleove nagrade “Zlatni pin”

Stari grad Ozalj našao među deset dvoraca i palača iz Hrvatske na listi nagrade Zlatni pin, priznanja koje dodjeljuje Google na temelju ocjena i recenzija korisnika Google Mapsa.

Među nagrađenima su dvorac Trakošćan, dvorac Eltz, Stari grad Čakovec, Trsatski kaštel, Dvorac Veliki Tabor, Stari grad Ozalj, kaštel Morosini-Grimani, Frankopanski kaštel Krk te Dioklecijanova palača i palača Sponza.

Inače, ideja o dodjeli nagrada nastala je u Poljskoj povodom proslave 15. rođendana Google Mapsa, a budući da je projekt bio iznimno dobro prihvaćen i izvan granica Poljske, Google ga je odlučio proširiti te se od ove godine provodi i u Hrvatskoj. Nagrađene su lokacije u kategoriji “Dvorci i palače”, odnosno, one koje su dobile najvišu prosječnu ocjenu korisnika Google Mapsa. (Grad Ozalj, V.H.)

 

Moglo bi vas zanimati

Sinj nastavlja s poreznim rasterećenjem: Niža stopa poreza na dohodak spušta se na...

Samobor: Počinje sezona kupanja na bazenima – besplatan ulaz na otvorenju, besplatni termini...

Nin: Počinje 4,4 milijuna eura vrijedna sanacija Šepurina – s prostora bivše vojarne...

Osijek dobiva ulicu Krunoslava Kiće Slabinca