U povodu obilježavanja 80. obljetnice svoga rada, ivanečka Ivančica d.d., najveći hrvatski proizvođač i izvoznik obuće, lijepom je gestom obradovala djecu i mlade te cijeli radni kolektiv Centra za pružanje usluga u zajednici Ivanec, bivšeg Odgojnog doma Pahinsko.
Nakon što je lani opremila barefoot park u Ivancu (park namijenjen bosonogom hodanju) u Kumičićevoj ulici u Ivancu i stavila ga na raspolaganje svim klincima, ove godine napravila je novi iskorak – u Centru je kompletno opremila senzornu sobu za potrebe korisnika.
Soba je opremljena suvremenim elementima za senzornu stimulaciju i razvoj grube motorike i koordinacije (ljuljačka, stijena za penjanje, švedske ljestve, balansna greda, terapijski valjak). Tu su i mekani elementi za sigurnu igru, bazen s lopticama, različiti senzorički materijali poput kinetičkog pijeska, plastelina i pjenica te oprema koja potiče razvoj komunikacijskih vještina.
Novi prostor djeci pruža brojne mogućnosti za igru, učenje, razvoj i opuštanje, a djelatnicima olakšava svakodnevni rad i omogućuje kvalitetniji pristup različitim potrebama korisnika.
Kako bi se prostor i sva dostupna pomagala optimalno iskoristili, Centar će dodatno ulagati u edukaciju svojih zaposlenika o načinu korištenju senzorne sobe i opreme.
-Ovom donacijom željeli smo dati svoj doprinos zajednici u kojoj djelujemo i podržati one kojima je kvalitetno i poticajno okruženje posebno važno. Posebno nas veseli što će senzorna soba imati dugoročnu vrijednost i svakodnevno biti na raspolaganju djeci i mladima koji borave u Centru. Želimo im da se u njoj osjećaju ugodno, da razvijaju svoje sposobnosti iuživaju u novim aktivnostima – poručuju iz Ivančice d.d. Ivanec.
Senzornu sobu montiralo je poduzeće INC d.o.o. Viškovo. (Grad Ivanec)


