Vijesti

Jastrebarsko: I ove godine 20 000 kuna za besplatne tečajeve umirovljenika

Tečaj informatike za osobe treće životne dobi provodi se od 2010. godine te su do sada ukupno 208 jaskanska umirovljenika informatički opismenjena. Polaznici 18. grupe danas su primili diplome o uspješnom završenom tečaju, a kojom su prilikom zahvalili Gradu Jastrebarskom na, za njih, besplatnom projektu koji će im sigurno proširiti horizonte i donijeti nova korisna iskustva u budućnosti.

Grad Jastrebarsko iz Proračuna financira ovaj kvalitetan dugogodišnji projekt koji se provodi dva puta godišnje, a ovu grupu činilo je 8 jaskanskih umirovljenika. Uz ovaj tečaj, u suradnji sa Centrom za kulturu provodi se i besplatan tečaj engleskog i njemačkog jezika, u suradnji sa Sportskom zajednicom grada Jastrebarskog za umirovljenike se organizira i besplatno vježbanje, a također, svake se godine iz gradskog proračuna isplati i oko 1 600 božićnica za naše najstarije sugrađane.

Za tečajeve informatike, engleskog i njemačkog za umirovljenike u proračunu Grad ima osigurano 20 000 kuna.

Uz čestitke, diplome o uspješno završenom tečaju jaskanskim umirovljenicima uručili su ravnateljica Centra za kulturu, Nikolina Ribarić, i zamjenik gradonačelnika, Stipe Bučar. (Grad Jastrebarsko, L.K.)

Moglo bi vas zanimati

Grad Nin osigurao turističku ambulantu: Zdravstvena skrb dostupna svakodnevno domaćim i stranim gostima

Mali Lošinj među najljepšim kadrovima novog promotivnog filma HTZ-a u kojoj Hrvatsku svijetu...

Osijek: Građanima niža cijena dimnjačarskih usluga

Mursko Središće: Za razvoj zelene infrastrukture odobreno gotovo 370.000 eura