Vijesti

Karlovac: Ugostiteljima besplatno korištenje gradskih površina za širenje terasa

Grad Karlovac donio je niz mjera s ciljem da se pomogne gospodarstvu i građanima s obzirom na trenutnu situaciju širenja zaraze koronavirusa koja je pogodila ne samo našu zemlju, već i zemlje diljem svijeta, a najnovija mjera je omogućavanje ugostiteljima da bez naknade koriste gradske površine za širenje terasa.

Kako se navodi u pripćenju gradske uprave, kao mjera pomoći poslovnim subjektima koji obavljaju ugostiteljsku djelatnost u novonastalim okolnostima propisanim od strane Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, Grad Karlovac donio je još jednu u nizu odluka kojom se nastoji pomoći poslovnim subjektima na način da će im se omogućiti korištenje javne površine za postavljanje terase u odnosnu na uobičajenu veličinu, uz zadovoljavanje uvjeta za prostornu i tehničku mogućnost povećanja te ako se time ne ometa sigurnost prometa, mogućnost kretanja osoba s posebnim potrebama i prometovanje hitnih službi.

Pravo na povećanje javne površine za postavljanje terase može se ostvariti do donošenja odluke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske kojom se ukidaju mjere ograničavanja poslovanja ugostiteljima, a najduže do 30.09.2020. godine. Ukoliko Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske promijeni svoju odluku o uvjetima rada ugostiteljskih objekata Grad Karlovac će u dogovoru s Cehom ugostitelja predložiti Gradskom vijeću Grada Karlovca produženje mjera do 30.09.2020. godine. Za korištenje dodatne javne površine u svrhu postavljanja terase ne plaća se naknada.

Kako smo već ranije najavili, Grad Karlovac subvencionirat će troškove prilagodbe na rad poslovnim subjektima u djelatnostima kojima je bio zabranjen rad uslijed pandemije bolesti COVID – 19 u visini do 5.000,00 kn jednokratno. Priznaju se troškovi poput izrade zaštitnih pregrada, nabave zaštitnih maski, odijela za osoblje, jednokratnih ručnika, sredstava za dezinfekciju i sl.

Sredstva će se dodjeljivati temeljem objavljenog javnog poziva. Uvjeti za ostvarivanje subvencije, priznati troškovi, potrebna dokumentacija, način podnošenja zahtjeva, rokovi i obrazac zahtjeva propisani su Odlukom Gradonačelnika.

Javni poziv za dodjelu potpore za usklađenje uvjeta poslovanja s novim uvjetima vezanim uz pandemiju bolesti COVID-19 biti će u petak, 08.05.2020. objavljen na službenim Internet stranicama Grada Karlovca.

U narednom periodu koji je pred nama pratit će se situacija te će se sukladno tome donositi moguće nove mjere. (Grad Karlovac)

Moglo bi vas zanimati

Grad Krk nabavlja studijsku glazbenu opremu, dat će je na besplatno korištenje udrugama...

Počinje gradnja novog vrtića u Solinu – sigurno mjesto za još 80 djece...

Dubrovnik: Građani opet u prilici krojiti proračun, započinje novi ciklus Participativnog budžetiranja

Grad Ludbreg povećava sredstva i kreće u obnovu vatrogasnog doma