Vijesti

Križevci: Neće se povećavati porez na dohodak

Grad Križevci ukinut će prirez porezu na dohodak sukladno novom Zakonu o lokalnim porezima koji stupa na snagu 1. siječnja 2024. godine. Konkretno, to znači da će oko milijun eura prihoda od prireza ostati u novčanicima građanki i građana Križevaca.
Kao jedinica lokalne samouprave imali smo mogućnost podići stope poreza na dohodak kako bismo nadoknadili gubitak prihoda od ukidanja prireza, ali to nećemo učiniti jer želimo dodatno financijski rasteretiti Križevčanke i Križevčane,“ istaknuo je gradonačelnik Mario Rajn.
Kako bi nadoknadio gubitak prihoda od prireza, Grad Križevci će u narednom razdoblju dodatne napore usmjeriti prema pronalaženju vanjskih izvora financiranja, prijavom infrastrukturnih projekata na natječaje iz nacionalnih i EU fondova, a u čemu je i sada među uspješnijim gradovima u Hrvatskoj.
Osim toga, nastavit će se aktivno raditi na unaprjeđenju obrazovanja, privlačenju investicija i osiguranju povoljne poduzetničke klime, čime se stvaraju uvjeti za kvalitetnu i konkurentnu radnu snagu, a time i radna mjesta koja osiguravaju viša primanja. (Grad Križevci)

Moglo bi vas zanimati

Sveta Nedelja: U završnici radovi na dvorcu Kerestinec i obnovi parka, uređuju se...

Sinj ulaže u vrtiće: U tijeku obnova dječjih igrališta i novih radnih prostora

Pakrac: Gradu za sportsko igralište – 12.000 eura iz nagradnog natječaja

Osijek: U četiri godine za sport izdvojeno 52 milijuna eura, podupiru se sportaši...