Vijesti

Kutina slavi Dan grada uz bogat i raznovrstan kulturni, tradicijski i glazbeni program

Kutina je od 26. do 29. lipnja u znaku Petrova 2026., tradicionalne manifestacije kojom se obilježava Dan grada. Tijekom četiri dana građane i posjetitelje očekuje bogat program ispunjen folklorom, glazbom, sportskim i kulturnim sadržajima, panel raspravama, obilježavanjem Dana hrvatskih branitelja i naravno svečanom sjednicom Gradskog vijeća. Središnji dio proslave započeo je u petak, 26. lipnja. Na Trgu dr. Franje Tuđmana priredilo se zajedničko kolo „Igram kolo“, koje počinje u 19.15 sati, a odmah potom uslijedili su Petrovski folklorni susreti, tradicionalna manifestacija koja iz godine u godinu okuplja brojne folklorne skupine i čuva bogatu kulturnu baštinu moslavačkog kraja.

Petrovo će i ove godine ponuditi i eno-gastronomske sadržaje pa će posjetitelji moći uživati u predstavljanju i degustaciji moslavačkih vina, izložbama i radionicama tradicijskih obrta, kao i koncertnim programima koji će kulminirati nastupom Maje Šuput na gradskom trgu, dok je dan iza, subota, 27. lipnja, rezervirana za programe koji povezuju kulturu i zabavu. U Multimedijalnoj dvorani od 17 sati održat će se panel rasprava „Svjetski, a naši“, posvećena uspješnim ljudima koji svojim radom promiču Kutinu i Moslavinu, napominju iz Grada i TZG-a.

Večernji program na Trgu dr. Franje Tuđmana donosi manifestaciju „Kutina pleše“, u kojoj će nastupiti Alpha Studio, Rasplesani mali Repušnjaci, Cheerleading klub Iskrice, Mažoretkinje grada Kutine i Gradski puhački orkestar „Krešimir“ Kutina. Posjetitelje potom očekuje i veliki koncert legendarne Crvene jabuke, a nedjelja, 28. lipnja, bit će posvećena Danu hrvatskih branitelja Grada Kutine i 35. obljetnici osnutka 56. samostalne bojne Hrvatske vojske Kutina. Program započinje polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća, a u 10 sati na Trgu dr. Franje Tuđmana održat će se svečana akademija.

Posebno mjesto u programu zauzima svečani mimohod koji počinje u 11.30 sati, a proći će ulicama grada trasom Trg dr. Franje Tuđmana – Novi most – Kolodvorska ulica – Ulica kralja Tomislava – Trg dr. Franje Tuđmana. Program obilježavanja završit će misom za branitelje i prigodnim druženjem sudionika i sudionica.

Obilježavanje Dana grada zaključit će se u ponedjeljak, 29. lipnja, na blagdan sv.Petra, svečanom sjednicom Gradskog vijeća koja će se održati u 11 sati u Multimedijalnoj dvorani na Trgu dr. Franje Tuđmana. Na sjednici će biti uručena javna priznanja zaslužnim pojedincima i institucijama, ali i predstavljeni najvažniji projekti i aktivnosti ostvareni u proteklom razdoblju kada je u pitanju Grad Kutina. Uz središnja događanja, Petrovo 2026. donosi i niz dodatnih sadržaja – od filmskih projekcija, izložbi i književnih promocija do sportskih natjecanja, radionica i programa za djecu, potvrđujući još jednom status jedne od najvažnijih gradskih manifestacija koja svake godine okuplja velik broj građana i gostiju grada. (Grad Kutina/P.L.)

Moglo bi vas zanimati

Opatija: Za osnovnoškolce osiguran besplatan javni prijevoz i tijekom ljetnih praznika

Zaprešić: Novi dom obnovio društveni život Jablanovca

Đakovu odobreno 80 tisuća eura za izgradnju dječjih igrališta

Bjelovar: Završena energetska obnova Taekwondo kluba Omega