Vijesti

Makarska povećala uskrsnice – umirovljenicima, braniteljima, nezaposlenima i roditeljima njegovateljima po 80 eura

Grad Makarska objavio je Javni poziv za isplatu uskrsnica koje su ove godine povećane na 80 eura za sve kategorije korisnika, uvažavajući inflaciju i rast troškova života.
-Svjesni smo situacije koju je inflacija prouzročila najranjivijim skupinama naših sugrađana i zato kontinuirano radimo na povećanju cenzusa za ovakve jednokratne pomoći, ali i na uvođenju novih mjera kroz naš program Zlatni kišobran, kojima utječemo na podizanje kvalitete života naših sugrađana  srednje i starije životne dobi, istaknuo je gradonačelnik Zoran Paunović.

Pravo na uskrsnicu ostvaruju:

– umirovljenici čiji ukupni mjesečni iznos svih mirovina (tuzemnih i inozemnih) ne prelazi 600 eura

– hrvatski branitelji iz Domovinskog rata stariji od 50 godina koji ostvaruju pravo na naknadu za nezaposlene

– osobe starije od 50 godina koje su u evidenciji nezaposlenih Hrvatskog zavoda za zapošljavanje neprekidno dulje od 12 mjeseci

– korisnici nacionalne naknade za starije osobe

– osobe koje ostvaruju pravo na status roditelja njegovatelja ili njegovatelja za njegu djeteta s teškoćama u razvoju ili osobe s invaliditetom.

Za razliku od prethodne godine, kada su postojali različiti iznosi ovisno o kategoriji korisnika, ove godine svi ostvaruju jednokratnu uskrsnicu u iznosu od 80 eura. (Grad Makarska)

Moglo bi vas zanimati

Poreč ulaže u baštinu kao rijetko koji grad u Hrvatskoj – evo što...

Gradsko društvo Crvenog križa Našice među pet najuspješnijih u Hrvatskoj po darivanju krvi

Gradonačelnik Ivanić-Grada traži reviziju sastavnica ITU područja – zahtjev je da Grad bude...

Vinkovci i ove godine školarcima osiguravaju besplatne radne materijale