Vijesti

Mursko Središće: Spomen dom rudarstva Cimper – ove godine za Noć muzeja virtualnom stvarnošću vodi u Jamu

I ove godine Spomen dom rudarstva Cimper uključit će se u Noć muzeja, u petak, 31. siječnja, te će kao i svake do sada, svojim posjetiteljima ponuditi inovaciju. Nakon proširene stvarnosti prošle godine, ove je nadodana i virtualna stvarnost, pa će tako posjetitelji moći doživjeti ambijent jame Maj 3, okolinu, unutrašnjost, a u konačnici i vidjeti što je pošlo po zlu kod strašne nesreće, najavljuju iz Grada.

Sve posjetitelje već tradicionalno čeka i kuhano vino i čaj, kao i vrijedna nagradna igra. Sam početak bit će obilježen i kratkom kazališnom točkom u izvedbi Anje Zanjko i Siniše Obadića. Noć muzeja u Spomen domu rudarstva „Cimper“ trajat će od 18.00 do 22.30.

Kao što je rečeno, ove je godine dostupna i virtualna stvarnost, u koju se stupa putem VR naočala. Kako je potrebna stručna suradnja osoblja, za VR naočale potrebno se unaprijed prijaviti.

Svatko prijavljen dobit će 5 minuta na raspolaganju i molimo da se toga pridržava prema rasporedu, VR naočale bit će dostupne nakon službenog otvorenja, od 18.30 pa sve do 22.30.

-Pridružite nam se i uživajte u interpretaciji naše rudarske baštine- poručili su i pozvali sugrađane, posjetitelje i turiste iz Grada. (Grad Mursko Središće)

Moglo bi vas zanimati

Križevci: Kreće projekt gradnje nove osnovne škole – svi učenici bit će u...

Metković: Osigurana sredstva za nadogradnju Gimnazije Metković

Rovinj: Uskoro započinje hortikulturno uređenje zone Gripole Spine’

Opuzen: Odobrena sredstva za dugoočekivanu obnovu pomoćnog nogometnog igrališta