Obrazovanje

U Virovitici niče najveća gradska investicija u obrazovanje vrijedna 19 milijuna eura

Nakon Virovitičkih ribnjaka, izgradnja III. osnovne škole u Virovitici s dvodijelnom školskom sportskom dvoranom trenutno je najveće gradilište u gradu.

Izgradnjom i opremanjem nove školske zgrade osigurat će se suvremeni prostorni i tehnički uvjeti za učenje i poučavanje, a ovaj projekt predstavlja završni korak u velikom ciklusu infrastrukturnih ulaganja Grada Virovitice u odgoj i obrazovanje. Riječ je o najvećem EU projektu Grada Virovitice te najvećoj gradskoj investiciji u obrazovanje. Ukupna vrijednost projekta iznosi oko 19 milijuna eura, a prijavljen je u suradnji s Razvojnom agencijom VTA.

Nova škola gradi se u neposrednoj blizini novog dječjeg vrtića, koji će uskoro otvoriti svoja vrata za 206 mališana, čime se dodatno razvija obrazovna infrastruktura ovog dijela grada.

Ovim projektom osigurat će se uvjeti za jednosmjenski rad i uvođenje cjelodnevne nastave, što će učenicima omogućiti kvalitetnije okruženje za učenje i razvoj. Nova III. osnovna škola raspolagat će s 25 suvremeno opremljenih učionica te kapacitetom za oko 700 učenika, koji će nastavu pohađati isključivo u jutarnjoj smjeni.

Izvođač radova je tvrtka Tekton Constructions d.o.o. (Grad Virovitica)

Moglo bi vas zanimati

Osijek: Panonian Challenge pozicionira grad visoko na europskoj karti ekstremnih sportova

Karlovac: Ove godine vrtiće upisuje 390 novih vrtićanaca, 41 više nego lani

Donji Miholjac: Grad za utakmice Vatrenih produljio radno vrijeme ugostiteljskim objektima

Cres: Potpisani ugovori za projekt „Izgradnja vatrogasnog doma“, ukupno vrijedni preko 2.35 milijuna...