U Društvenom centru Ozalj održana je početna konferencija za projekt “Zaželi i ostani”, prijavljenog na poziv “Zaželi – prevencija institucionalizacije”. Nositelj projekta je Hrvatski crveni križ, Gradsko društvo Crvenog križa Ozalj u partnerstvu s Gradom Ozljem. Vrijednost projekta je 336.000,00 eura, a trajanje od 19.12.2023. do 19.12.2026.
“Čestitke ravnateljici Gradskog društva Crvenog križa Ozalj na nastavku provedbe projekta “Zaželi i ostani”, kao i svim djelatnicama na aktivnostima koje ulažu u projekte na dobrobit naših starijih kako bi i oni imali osjećaj pripadnosti i da nisu zapostavljeni” – poručuju iz ozaljske Gradske uprave.
Kroz 36 mjeseci trajanja projekta bit će uključene minimalno 42 starije osobe ciljne skupine, kojima će se pružiti potpora i podrška u svakodnevnom životu kroz organiziranje prehrane (pomoć u pripremi obroka, nabava namirnica i slično), obavljanju kućanskih poslova (održavanje stambenog prostora, pranje, peglanje i slično), održavanju higijene (pomoć u svlačenju, oblačenju, kupanju i slično), te zadovoljavanju drugih svakodnevnih potreba.
Gradonačelnica Lidija Bošnjak istaknula je vrijednost ovog projekta za širu zajednicu na području djelovanja GDCK Ozalj te pohvalila predanost djelatnica koji su u Crvenom križu od prve faze provedbe projekta Zaželi. Do sada je bilo zaposleno 7 radnica za pružanje usluge potpore i pomoći starijim osobama koje već 2 mjeseca pružaju usluge pomoći u kući ciljnoj skupini na području djelovanja GDCK Ozalj.
Projekt financira Europski socijalni fond plus kroz Program Učinkoviti ljudski potencijali 2021. – 2027. (Grad Ozalj, karlovacki.hr)


