Vijesti

Sinj: Sufinanciraju udžbenike za 130 srednjoškolaca

Gradonačelnik Sinja Miro Bulj donio je Odluku kojom će Grad Sinj sufinancirati kupnju udžbenika za trogodišnje programe srednjih škola u iznosu od 135 eura, za četverogodišnje programe u iznosu od 185 eura, za petogodišnje programe također u iznosu od 185 eura, a za gimnazijske programe u iznosu od 255 eura.

Ove godine tako će se financirati udžbenici za sveukupno 130 učenika čiji su roditelji podnijeli zahtjev za sufinanciranjem, pojašnjavaju iz Grada.

Podsjetimo, ove godine Gradonačelnik je povećao i cenzus kućanstava koji su mogli ostvariti pravo na udžbenike s 1.700 na 1.808,28 kuna ili 240 eura, tako da je pomoć za udžbenike u aktualnoj pedagoškoj mogao ostvariti veći broj učenika nego ranijih godina

Nadalje, povećan je i iznos isplate za udžbenike za 13 posto više nego prethodne godine, dodaju iz Grada.

Riječ je o još jednoj u nizu socijalnih mjera koja se odnosi na učenike kako bi se svim učenicima omogućili što bolji uvjeti školovanja. (Grad Sinj)

Moglo bi vas zanimati

Sinj: Alkarica, socijalna mjera za najpotrebitije, povećana na 50 eura

Čazma: Potpisan ugovor o nabavci namještaja, didaktičke i IT opreme za Osnovnu školu

Projekt TOFOLA Novigradu donio dvije batane i nove turističke sadržaje

Novi Vinodolski dobiva bibliokombi vrijedan više od 306 tisuća eura