Smart city

Ludbreg: Postavljene nove kamere za nadzor brzine

U cilju povećanja sigurnosti svih sudionika u prometu, Grad Ludbreg je, u suradnji s policijom i nadležnim tijelima, postavio nove kamere za nadzor brzine prometa na dvije lokacije. Kamere su postavljene u Frankopanskoj ulici u Ludbregu, kod kućnog broja 49, te u naselju Slokovec, kod kućnog broja 16.

Ova mjera dio je kontinuiranih napora gradske uprave da odgovori na potrebe i zahtjeve svojih građana, a posebno na inicijative koje se odnose na sigurnost na cestama. Prebrza vožnja jedan je od najčešćih uzroka prometnih nesreća, a uvođenjem ovakvih sustava nadzora želi se potaknuti vozače na odgovorno i propisno ponašanje u prometu.

“Ovime nastavljamo provoditi aktivnosti kojima nastojimo povećati sigurnost u prometu, prvenstveno smanjivanjem brzine. Lokacije za postavljanje kamera odabrane su temeljem konkretnih prijedloga i inicijativa samih građana, što pokazuje da Ludbreg ima aktivnu i odgovornu zajednicu koja brine o svojoj sigurnosti,” izjavio je gradonačelnik Dubravko Bilić. (Grad Ludbreg)

Moglo bi vas zanimati

Grad Krk nabavlja studijsku glazbenu opremu, dat će je na besplatno korištenje udrugama...

Počinje gradnja novog vrtića u Solinu – sigurno mjesto za još 80 djece...

Dubrovnik: Građani opet u prilici krojiti proračun, započinje novi ciklus Participativnog budžetiranja

Grad Ludbreg povećava sredstva i kreće u obnovu vatrogasnog doma