Sport

Sveta Nedelja: Nova sportska dvorana u izgradnji u Kerestincu dobila moderan krov

Ima li u Svetoj Nedelji nešto ljepše nego obilježiti radni tjedan izvedbom unutarnje obloge krova i zatvaranjem bočnih zidova nove sportske dvorane u Kerestincu. Paralelno se izvodi i oborinska odvodnja.
-Moram priznati da sam iznimno zadovoljan dinamikom radova i veselim se brzom završetku- izvijestio je o tijeku građevinskog sportskog zah vata gradonačelnik Dario Zurovec, uz najnovije fotografije dvorane u radovima, u objavi putem facebooka.

Podsjetimo, nakon prihvaćene prijave Grada Svete Nedelje na Javni poziv za iskaz interesa za sufinanciranje izgradnje, obnove, održavanja i opremanja sportskih građevina za 2025. godinu, gradonačelnik Dario Zurovec u Nacionalnoj sveučilišnoj knjižnici s ministrom turizma i sporta Glavinom potpisao je početkom mjeseca Ugovor vrijedan 400.000 eura namijenjen za projekt sportske dvorane u Kerestincu.

Površina dvorane uz PŠ Kerestinec iznosit će 1640 m2.

Dvorana će imati 4 svlačionice, uredske prostore, teren i teleskopske tribine, predviđena su tri sportska terena: rukometni/futsal, odbojkaški i dva košarkaška za trening. Uz nju izgradit će se novo vanjsko košarkaško igralište, navode iz Grada.

Nova sportska dvorana će biti multifunkcionalna, prilagođena za razne sportske aktivnosti, ali i kulturne manifestacije, ovaj projekt nije samo građevinski pothvat, već i korak naprijed u razvoju sportske infrastrukture koja će služiti generacijama i pridonijeti razvoju društvene zajednice u Svetoj Nedelji. (P.L.)

Moglo bi vas zanimati

Sinj: Alkarica, socijalna mjera za najpotrebitije, povećana na 50 eura

Čazma: Potpisan ugovor o nabavci namještaja, didaktičke i IT opreme za Osnovnu školu

Projekt TOFOLA Novigradu donio dvije batane i nove turističke sadržaje

Novi Vinodolski dobiva bibliokombi vrijedan više od 306 tisuća eura