Vijesti

Trogirski stožer: Činimo sve kako bismo spriječili širenje zaraze, a cilj nam je i kvalitetno iskomunicirati važnost poštivanja mjera

Kako bi lakše upraljvalo i kontrolirao situaciju na terenu, osnovani su gradski Stožeri civilne zaštite koji primarno slušaju upute nacionalnog stožera, a zatim te odluke pokušavaju prenijeti na lokalnu razinu. U trogirskom Stožeru Civilne zaštite nalaze se predstavnici Grada, gradskih ustanova poput vrtića, muzeja i učilišta, predstavnici Doma zdravlja, Javne vatrogasne postrojbe, Trogir Holdinga, Crvenog križa, svih osnovnih i srednjih škola, Lučke kapetanije i drugi.

Do sada je održano nekoliko sastanaka, a stvoreni su dežurni e-mail stozer@trogir.hr te telefon 800430, a članovi stožera raspoloživi su od 7 do 15 sati te od 17 do 20 sati. Ističu kako se sve potrebne informacije mogu dobiti putem dvaju navedenih kanala.

– Naš stožer funkcionira na visokoj razini i svi dionici savjesno i posvećeno odrađuju svoj dio posla. Na vrijeme smo poduzeli sve potrebne mjere u cilju suzbijanja epidemije, što prema odlukama i mjerama Nacionalnog stožera CZ, što one koje smo donijeli autonomno, a tiču se zatvaranja objekata, nabave higijenskih sredstava, zaštitne opreme itd. Primarni cilj je poduzeti sve što je moguće da spriječimo širenje epidemije na našem području, a da pri tom Grad i život građana funkcionira „normalno“ koliko je moguće, a drugo, želimo građanima pomoći sukladno našim ovlastima i dati im potrebne informacije, pogotovo jer nove stižu svaki dan. U stožeru nema stresa, ali jako ozbiljno shvaćamo situaciju i držimo se svih sigurnosnih mjera – govori Viktor Novak, predsjednik Stožera.

– Također, cilj nam je kroz naše društvene mreže i lokalne medije što više i intenzivnije komunicirati važnost pridržavanja propisanih mjera, a u tome i uspijevamo. Ulice Trogira i javne površine zaista su puste ovih dana i ponosni smo što su naši sugrađani disciplinirani i odgovorni – dodao je Novak.

Predstavnici Stožera također su u svakodnevnom kontaktu s trogirskim otocima, Drvenik Veli i Mali, te prate situaciju tamo i spremni su poduzeti sve akcije da im se osigura neometana dostava hrane i drugih potrepština.

Pomoć se organizira i putem gradskog Crvenog križa čijih 50-ak vrijednih volontera, odnose starijima i nemoćnima osnovne životne potrepštine i lijekove. (P.B.)

Moglo bi vas zanimati

Našice: Zahvaljujući projektu aglomeracije u Ceremošnjaku na vodovodnu mrežu priključena 34 domaćinstva

Rovinj: Završena obnova Strukovne škole Eugena Kumičića

Makarska: Projekt Hepicentra predstavljen kao primjer dobre prakse na Nacionalnom festivalu mladih u...

Jastrebarsko: Uređeno 13 prometnica, započinju radovi na još sedam..