Trogirskom DVD-u u luci Soline svečano je uručeno vatrogasno plovilo opremljeno za brz prijevoz vatrogasaca.
Riječ je o plovilu tipa “Lolivul 9”, motora 250 KS, duljine 8,4 m, širine 2,4 m te kapaciteta 14 ljudi. Opremljen je motornom pumpom, monitorom i pjenom.
“Brod je nabavljen kako bi vatrogasci bili operativniji i mobilniji za neke intervencije, posebno za one na Drveniku Velom i Malom, a može se koristiti i za prijevoz unesrećenih. Ovo pojačanje voznog parka dolazi u godini kada naši vatrogasci slave 120 godina rada” – pojasnio je trogirski gradonačelnik, Ante Bilić, putem svojim društvenih mreža.

Vrijednost plovila iznosi 83.000 eura, a financirali su ga Grad Trogir s 43.000 te Županija splitsko-dalmatinska s 40.000 eura. (V.H./FB)


