Vijesti

U tijeku završni radovi na cesti Buje-Marušići, u planu i rekonstrukcija dionice Kaštel-Plovanija..

Na području Buja privodi se kraju važan infrastrukturni projekt – uređenje županijske ceste između Buja i Marušića. Radovi, koji su započeli prije pet godina, rezultat su suradnje Grada Buja i Županijske uprave za ceste, a izvodi ih tvrtka Istarske ceste d.o.o.

Preostalo je još 500 metara za asfaltiranje, a planirani završetak očekuje se do 1. svibnja, naravno, ako to vremenski uvjeti dopuste. Tijekom radova promet neće biti potpuno obustavljen – uvodi se privremena regulacija prometa i signalizacija.

Projekt se smatra značajnim za Buježe i okolna naselja jer poboljšava prometnu sigurnost i povezanost šireg područja.

U planu je i nastavak ulaganja u prometnu infrastrukturu – Grad Buje već razgovara sa ŽUC-om o mogućoj rekonstrukciji dionice Kaštel – Plovanija. (Grad Buje, nasabujstina.com)

Moglo bi vas zanimati

Požega: Učenicima četvrtih razreda besplatna škola u prirodi i ljetovanje u Baški

Slavonski Brod: Tvrđava Brod dobiva pčelinjak, hotel za kukce i edukativni vrt

Orahovica kao mali Cambridge: Održana svečana promocija doktora dentalne medicine

Pula: Proširuje se gradsko groblje – dobiva još 1.150 ukopnih mjesta