Grad Karlovac je samo ove godine u obrazovni sustav uložio više od 4 milijuna kuna decentraliziranih sredstava, europskih sredstava i sredstava Grada, a trenutno obnavljaju OŠ Braće Seljan, sve kako bi učenicima poboljšali uvjete za vrijeme nastave.
Tako će sanirati sanitarni čvor te preurediti učionice, a radove su danas obišle i zamjenica gradonačelnika Andreja Navijalić te pročelnica UO za društvene djelatnosti Draženka Sila Ljubenko u pratnji ravnateljice OŠ „Braća Seljan“ Jasmine Budinski.
Vrijednost radova iznosi 700 tisuća kuna, a sljedeće godine školu očekuje i kompletna energetska obnova s čime će se dodatno poboljšati uvjeti boravka. U planu je također nastavak sanacije sanitarija na drugome katu škole, unutarnje uređenje učionica te izgradnja rampe i sanitarnog čovra za osobe s invaliditetom.
Osim u materijalne uvjete boravka, Grad Karlovac kontinuirano vodi brigu i o kvaliteti programa kao što je preventivni program, rad s darovitim učenicima, produženi boravak, prijevoz učenika.
U rujnu sve učenike osnovnih škola na klupama će dočekati novi udžbenici koje je osiguralo Ministarstvo obrazovanja, ali i sav potrebni radni materijal koji je osigurao Grad Karlovac i za tu svrhu izdvojio milijun kuna proračunskih sredstava. (gradonačelnik.hr/J.L., Grad Karlovac)


