Kutina: Iz PUNK-a iseljavaju političke stranke i useljavaju Centar izvrsnosti za nadarene učenike

S ciljem poticanja izvrsnosti, te motiviranja i podrške najboljim učenicima, Grad Kutina u idućoj godini planira pokretanje Centra izvrsnosti. Centar će biti smješten u zgradi Poduzetničkog inkubatora (PUNK) iz kojega će se, pak, iseliti političke stranke. Grad je za osnivanje i funkcioniranje Centra u 2019. godini namijenio 30 tisuća kuna.

U Kutini naime, kaže nam gradonačelnik Zlatko Babić, postoji niz jako dobrih učenika koji postižu izvrsne rezultate na natjecanjima iz informatike, robotike i programiranja, i koji već sada dobivaju stručnu pomoć i podršku na radionicama u sklopu Zajednice tehničke kulture, no koalicija koja vodi Grad složna je u tome da ovu podršku želi dignuti na još višu razinu i osnovati Centar izvrsnosti u kojem će se sustavno provoditi programi napredne podrške najboljim učenicima kako bi oni postizali još bolje rezultate i postignuća. Stoga će učenicima osigurati stručnu podršku profesora, a prostore Centra opremiti pametnim pločama i svom potrebnom tehnikom. Uz to, kaže nam Babić, u idućem proračunu planiraju osigurati i sredstva za nagrađivanje najboljih učenika koji osvoje nagrade na državnim natjecanjima i olimpijadama, kao i za njihove mentore.

Što se, pak, političkih stranaka tiče, svoje nove prostore one će moći unajmiti u novoj zgradi koju je Grad otkupio od Petrokemije i koju će biti smještene udruge civilnog društva a koje su svojim progarmima i projektima prerasle sadašnje prostore, te mladi poduzetnici i start-up poduzeća. (gradonačelnik.hr)

Moglo bi vas zanimati

U Šibeniku svečano otvoren Tehnološki park ADRIA TECH – prvi specijalizirani regionalni centar...

Zadar uz nove kamere u promet uvodi i specijalno scan vozilo koje će...

Županja: Turističkoj zajednici preko 34 tisuće eura za dva projekta očuvanja tradicije i...

Ivanić-Grad: Sljedeći vikend igra, smijeh i zabava na Festivalu igračaka