U sklopu konferencije “EU fondovi 2021.-2027.-Nove prilike” državni tajnici Josip Bilaver, iz Ministarstva mora, prometa i infrastrukture i Tonči Glavina, državni tajnik iz Ministarstva turizma i sporta s gradonačelnikom Brankom Dukićem obišli su dovršene te projekte koji su u tijeku, a čija se obnova i gradnja sufinancira iz europskih fondova. Radi se o projektima uređenja šetnice na Muraju, Obale kralja Petra Krešimira IV, poznate zadarske rive, crkve sv. Nikole i drugih.

– Uistinu je impresivno što je sve napravljeno u Zadru u području obnove kulturne i spomeničke baštine na Poluotoku – od Providurove i Kneževe palače, do crkve sv. Nikole i šetnice na Muraju, a uskoro kreće i rekonstrukcija zadarske rive. Kako sam informiran ovime se zaključuje obnova cijele povijesne jezgre grada. Raduje me što Zadar postaje ozbiljna destinacija kulturnog turizma- istaknuo je državni tajnik Glavina.
Državni tajnik Bilaver podsjetio je na projekte iz područja pomorstva, prometa i cestogradnje koji su realizirani u proteklom razdoblju i najavio nove investicije u sljedećem razdoblju:

– S obzirom na sva uspješno realizirana ulaganja i provedene infrastrukturne projekte na području Zadra i Zadarske županije, nema razloga da tako nastavimo i dalje. Najznačajniji projekt u razvoju pomorske infrastrukture u gradu Zadru je obnova zadarske rive gdje očekujemo skori početak radova. U području javnog prometa mogu najaviti da će Liburnija, pored već nabavljenih novih 25 autobusa, dobiti još 25 čime ćemo u potpunosti obnoviti njezin vozni park. Također, očekuje nas nabavka električnih autobusa i izgradnja nove stajanke sa fotonaponskim ćelijama na Zračnoj luci Zadar, jedinoj zračnoj luci u EU koja će biti financirana iz nacionalnog plana oporavka i otpornosti, a što se tiče prometnica u planu je financiranje obilaznica unutra grada te od Zadra do Biograda čime će se izmjestiti većina tranzitnog prometa i povećati sigurnost i mobilnost naših građana i turista- zaključio je Bilaver. (Grad Zadar)



