Prošli je tjedan u Opatiji gradonačelnik Ivo Dujmić članovima opatijskog Kluba 60+ prezentirao programe namijenjenih umirovljenicima u 2018.godini.
Umirovljenici s mirovinama do 3.000 kuna godišnje će od Grada dobiti po 1.000 kuna, po 500 kuna božićnice i uskrsnice, te će im Grad pokriti troškove dopunskog zdravstvenog osiguranja u visini od 840 kuna godišnje.
Na prezentaciji je naglašeno da se dodatni programi nalaze u prijedlogu Proračuna Grada Opatije za 2018.godinu, a preduvjet njihove provedbe je upravo usvajanje Proračuna odnosno osiguravanje financijskih sredstava za provedbu.
Nakon uvodnog dijela u kojem su spomenuti i ostali planirani oblici pomoći za građane Opatije u 2018.godini, s posebnim naglaskom na naše najmlađe, gradonačelnik je odgovarao na pitanja prisutnih. Osim na dodatna pitanja oko prezentiranih oblika pomoći, umirovljenike je još posebno zanimalo da li će se i kako provesti sat vremena besplatnog parkiranja za Opatijce te pitanja glede odvajanja i odvoza otpada. (Grad Opatija)


